سامانه اصالت کالا

با رویکرد اعتماد خریدار به محصولات واقعی و رعایت حقوق تولید کننده

سامانه اصالت کالا که به منظور رهگیری و تایید اصالت کالا می باشد که در صنایع مختلف از قبیل دارویی، غذایی، آرایشی و بهداشتی شوینده، تولیدی ها و … کاربرد دارد. رهگیری و پیگیری اصالت کالا‌ها از طریق این نرم افزار تحت وب قابل انجام است همچنین از طریق این نرم افزار می‌توان از قیمت مصوب کالای مربوطه مطلع شد و آگاهی از محل نزدیکترین شعبه فروش، تعمیر و یا خدمات پس از فروش نیز از طریق این نرم افزار امکان پذیر است.

سامانه اصالت کالا که به منظور رهگیری و تایید اصالت کالا می باشد که در صنایع مختلف از قبیل دارویی، غذایی، آرایشی و بهداشتی شوینده، تولیدی ها و … کاربرد دارد. رهگیری و پیگیری اصالت کالا‌ها از طریق این نرم افزار تحت وب قابل انجام است همچنین از طریق این نرم افزار می‌توان از قیمت مصوب کالای مربوطه مطلع شد و آگاهی از محل نزدیکترین شعبه فروش، تعمیر و یا خدمات پس از فروش نیز از طریق این نرم افزار امکان پذیر است.

چرا استقرار سامانه رهگیری کالا برای کسب وکارها اهمیت دارد؟

امروزه بسیاری از صاحبان مشاغل صرف نظر از اندازه یا ظرفیت کسب و کار خود به سامانه رهگیری کالا نیاز دارند. با کمک این سامانه شما می توانید منابع خود را برای مدیریت سطوح محصول در داخل و خارج از سازمان پیگیری کنید. این سامانه علاوه بر اینکه به رهگیری موجودی انبار در داخل سازمان کمک می کند، جهت رهگیری محصول در زمان ارسال برای مشتریان نیز کاربرد دارد. اگر سامانه های رهگیری کالا در کسب وکارها به درستی مستقر شوند، صاحبان مشاغل می توانند مدیریت سطح محصول را در محیط کار خود تا حد زیادی بهبود ببخشند. حتی صاحبان مشاغل کوچک نیز به نوعی به مدیریت موجودی برای کنترل موجودی های جاری و موجودی های ورودی و خروجی خود نیاز دارند. سازمان ها درگذشته به صورت دستی موجودی محصول خود را ردیابی و مدیریت می کردند. اما سامانه رهگیری کالا انقلاب جدیدی در فرآیند کسب و کارهای مدرن ایجاد کرده است. بهوان می تواند بهترین برنامه ها و سیستم های سامانه اصالت کالا و سامانه رهگیری کالا را در اختیار شما قرار دهد. بنابراین شما می توانید این نرم افزار را مطابق با نیاز کسب وکار خود از ما خریداری کنید. در ادامه به بررسی نحوه ردیابی و مدیریت سطوح محصول با نرم افزار رهگیری کالا می پردازیم.

سفارشات شما را مدیریت می کند:

سامانه های رهگیری کالا در اصل سیستم های مدیریت موجودی و ردیابی کالا هستند که به مدیریت محصولات و سفارشات خروجی شما کمک می کنند. مسلما ردیابی دستی سطوح محصول، مدیریت همه ی کالاها را دشوار می کند. اما با استفاده از سیستم رهگیری کالا زمانی که موجودی شما به سطح مشخصی می رسد، اعلان های فوری برای شما ارسال می شود. برای مثال، به محض اینکه سطح محصول شما به یک عدد تعیین شده برسد، نرم افزار رهگیری کالا یک هشدار تعیین شده به تمام رایانه ها و دستگاه های انبار ارسال می کند. بنابراین شما با این سیستم اطمینان حاصل می کنید که به طور مداوم، سطوح محصول مورد نیاز برای انجام عملیات های کسب وکارتان حفظ می شود. اما سامانه رهگیری کالا علاوه بر مدیریت سطوح محصول در داخل کارخانه و انبار، برای مدیریت سفارشات مشتریان نیاز کاربرد دارد. به این صورت که از آن در خدمات پس از فروش نظیر ارسال محصول درب منزل و پشتیبانی گارانتی استفاده می شود.

موجودی شما را در مراحل مختلف ردیابی می کند:

بسیاری از کسب و کارها نه تنها انواع مختلف موجودی را مدیریت می کنند، بلکه موجودی خود را در مراحل مختلف تولید نیز مدیریت می کنند. مثلا سیستم شما ممکن است نیاز به ردیابی مواد خام، کالاهای در حال ساخت و محصول نهایی داشته باشد. این نرم افزار می تواند مکان خاص مواد را در انبار یا کارخانه شما شناسایی کند. سپس هر بار که مواد جابجا می شوند، کارمندان باید موقعیت و سطح محصول خود را در سامانه رهگیری کالا به روز کنند.

تجزیه و تحلیل موجودی را ارائه می دهد:

نرم افزار رهگیری کالا تجزیه و تحلیل موجودی را برای ردیابی سطوح محصول شما ارائه می کند. مثلا شما می توانید بفهمید که چند بار موجودی در یک دوره خاص فروخته و جایگزین شده است. این تجزیه و تحلیل به شما کمک می کند تا سطوح موجودی را که خریداری می کنید و مدت زمان لازم برای بازگرداندن سرمایه خود را حساب کنید. بنابراین تجزیه و تحلیل موجودی که توسط سیستم رهگیری کالا ارائه می شود به مدیریت سطوح محصول شما کمک می کند.

سامانه اصالت کالا - بهوان

سطوح موجودی را بهینه سازی می کند:

سامانه رهگیری کالا یا نرم افزار ردیابی موجودی به بهینه سازی سطح موجودی شما و بهینه سازی مدیریت محصول کمک می کند. اما این به چه معناست؟ مثلا فرض کنید شما در کارخانه خود برای تولید محصول با مواد فاسدشدنی سر و کار دارید. این نرم افزار به شما کمک می کند تا بفهمید موجودی فعلی شما چقدر می تواند در انبار بماند و در چه تاریخی باید با محصولات تازه جایگزین شود. به این ترتیب این سیستم مانع از هدر رفتن موجودی شما می شود. با کمک این سیستم می توانید تمام سهام موجود را به طور مداوم و به خوبی مدیریت کنید.

آیا نرم افزار رهگیری کالا برای مشاغل مبتنی بر خدمات کاربرد دارد؟

بله؛ برنامه های مدیریت موجودی و رهگیری کالا حتی می توانند به ردیابی موجودی برای مشاغل مبتنی بر خدمات نیز کمک کنند. همانطور که می دانید مشاغل خدماتی به جای محصولات، خدمات خود را به مشتریان ارائه می دهند. بنابراین در وهله اول شاید به نظر برسد که نیازی به سیستم ردیابی در مشاغل مبتنی بر خدمات نیست. اما اکثر مشاغل خدماتی برای ارائه خدمات به مشتریان خود نیاز به خرید وسایل و لوازم مختلف دارند. مثلا یک شرکت نظافتی نیاز به خرید لوازم بهداشتی و نظافتی دارد. نداشتن این مواد دائماً مورد نیاز می‌تواند برای خدمات کسب وکار مشکل ایجاد کند. استفاده از یک سامانه رهگیری کالا در چنین شرکت هایی به مدیران کمک می کند تا درک بهتری از هزینه های عملیات واقعی خود داشته باشد.

روش کار نرم افزار رهگیری کالا با شماره سریال چگونه است؟

 در زندگی مدرن امروز، شماره های سریال یا SN همه جا استفاده می شوند. از تلفن های همراه گرفته تا محصولات خوراکی و انواع اقلام دیگر، همگی دارای serial number هستند. شماره سریال همچنین بر روی بسته های ارسال شده برای مشتریان نیز چاپ می شود که بیشتر با نام کد رهگیری مرسوله شناخته می شود. بنابراین می توان گفت (شماره سریال) بخش مهمی از رهگیری کالا و مدیریت موجودی مدرن است. شماره سریال یا کدهای شناسایی باید منحصر به فرد باشند تا فقط با یک محصول یا مؤلفه منطبق شوند. سامانه رهگیری کالا معمولا این شماره ها را به طور متوالی و یکتا ایجاد می کند. نرم افزار رهگیری کالا در اصل دارای بخش‌ های مختلفی است که انواع اطلاعات محصول در آن ثبت می شود. این اطلاعات عبارتند از محل ایجاد یک محصول، تاریخ تولید و به طور کلی هر داده دیگری که در چرخه عمر محصول، مفید تلقی می‌شود، از مونتاژ و توزیع، تا تعمیر و جایگزینی و غیره.

چرا در سیستم رهگیری کالا از کد رهگیری یا شماره سریال استفاده می شود؟

به طور کلی یک سامانه رهگیری کالا از شماره سریال برای موارد زیر استفاده می کند:

شماره سریال برای فراخوانی محصول

تخصیص شماره سریال هم به محصولات و هم به قطعات در سامانه رهگیری کالا می تواند برای فراخوانی محصول در تمام سطوح کمک کند. شما با کمک شماره سریال می توانید یک محصول معیوب را شناسایی کرده و آن را از خط تولید خود جدا کنید. این کار همچنین خطر احتمالی ویجت های معیوب که ممکن است حتی منجر به آتش سوزی در خط تولید شوند را کاهش می دهد. به همین خاطر محصولاتی مانند لوازم الکترونیکی حتما از شماره سریال استفاده می کنند.

شماره سریال برای انطباق محصول

گاهی اوقات استفاده از شماره سریال به دلیل کاهش خطر نیست، بلکه مطابق با قانون است. به عنوان مثال، تمام خودروها دارای یک شماره شناسایی خودرو هستند، که نشان می دهد خودرو کجا و چه زمانی ساخته شده است. همچنین خودروها داری یک بخش منحصر به فرد در کد خود هستند که نوع خودروی خاص را شناسایی می کند.

شماره سریال برای خدمات پس از فروش

در صورت استفاده از نرم افزار ردیابی کالا توسط کسب وکارها، کلیه خدمات از جمله خدمات پس از فروش، گارانتی ها و تعمیرات را می توان به طور چشمگیری بهبود بخشید. در سامانه رهگیری کالا از شماره سریال برای رهگیری محصول خریداری شده تا درب منزل مشتریان نیز استفاده می شود. همچنین این نرم افزار به شما این امکان را می‌دهد که وقتی مشکلی پیش می‌آید یا صرفاً در طول تعمیر و نگهداری محصول، قطعه جایگزین مناسب را با محصول مناسب مطابقت دهید. در واقع تطبیق قطعه مناسب با محصول از طریق شماره سریال ساده است

شماره سریال برای محافظت در برابر سرقت

یکی دیگر از کاربردهای مهم ردیابی شماره سریال توسط این نرم افزارها، محافظتی است که می تواند ارائه دهد. برای مثال در صورت سرقت یک تلفن همراه، پلیس می تواند از طریق شماره سریال آن؛ هنگامی که دستگاه دزدیده شده روشن می شود و به اینترنت وصل می شود تلفن همراه را پیدا کرده و به صاحب اصلی آن برگرداند.

شماره سریال برای کنترل موجودی

همانطور که اشاره شد ردیابی شماره سریال می تواند مدیریت سطوح محصول را به طور چشمگیری ساده کند. به خصوص برای محصولاتی که دارای چندین جزء با ارزش بالا هستند. همچنین با ردیابی محصول در مراحل مختلف ساخت آن می توان کیفیت محصول نهایی را آسان‌ تر مدیریت کرد.

بایدها و نبایدهای انتخاب یک سامانه رهگیری کالا

امروزه به دلیل جهانی شدن زنجیره تامین، وجود تامین کنندگان متنوع، خطر محصولات تقلبی و تقاضای بالای مشتریان، نیاز مبرمی به سیستم های ردیابی کالا وجود دارد. اگر شما هم می خواهید از جدیدترین فناوری های رهگیری کالا استفاده کنید با کارشناسان ما در شرکت بهوان تماس بگیرید.

برای سفارش بهترین سامانه رهگیری کالا و استفاده از آن چند نکته ی مهم وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم:

سیستم شما باید بتواند برچسب های بادوام و قابل خواندن ایجاد کند

اگر از ردیابی شماره سریال در انبارهای خود استفاده می کنید، باید بتوانید به راحتی و با سرعت از طریق اسکنر بارکد آنها را بخوانید

از یک سیستم ردیابی کالا استفاده کنید که بتوان از آن برای اهداف گارانتی در سوابق مشتریان نیز استفاده کرد

در صورت لزوم شما باید بتوانید محصولات را با شماره سریال آنها به راحتی فراخوانی کنید

ردیابی شماره سریال خاص باید بر اساس مکان، مانند انبار به انبار امکان پذیر باشد

سامانه رهگیری کالا باید امکان پیگیری شماره سریال محصول حتی در زمان حمل و نقل آن را نیز فراهم سازد

نرم افزار رهگیری کالا در بهوان راهی نوین و بالغ برای رهگیری و ردیابی دیجیتالی محصولات شما است. برای کسب مشاوره خرید این نرم افزار و همینطور آشنایی با کلیه نرم افزارهای تجاری مفید دیگر مثل CRM و سامانه اصالت کالا با ما تماس بگیرید.

در بهیـدو مشـاوره رایگـــان دریافت کنیـد

Name(Required)
×

در بهوان مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره